TWOJA SZKOŁA BIBLIJNA

Dla zainteresowanych Pismem Świętym

15 marca 2019

Modlitwa o pokój

23 marca, godz. 18.00

W imieniu wspólnoty Sant'Egidio zapraszamy na wspólną modlitwę o pokój do kościoła Najświętszego Serca Jezusaul. Zator-Przytockiego 3 (dawna Czarna) w Gdańsku-Wrzeszczu. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 marca o godzinie 20.00.  
PROGRAM:
20.00 Modlitwa o Pokój
20.30 Spotkanie ze Wspólnotą Sant'Egidio
Gdańsk i pokój mają wiele wspólnego.
70 lat temu od Gdańska zaczęła się wojna, która na długo pozbawiła Europę i świat pokoju. 30 lat temu w wyniku wydarzeń, które kilka lat wcześniej również miały miejsce w Gdańsku, w Polsce rozpoczęły się pokojowe przemiany, które doprowadziły do zmian w całej Środkowo-Wschodniej Europie i świecie. Także w ostatnich miesiącach, po zabójstwie Pawła Adamowicza, to z Gdańska wyszło wołanie o pokój i pojednanie ponad podziałami.
Właśnie w Gdańsku chcemy się więc wspólnie modlić o pokój, pamiętając o wszystkich krajach i regionach świata, w których wciąż go brak. Będziemy się modlić za Ukrainę, Syrię, Republikę Środkowoafrykańską i wiele innych miejsc na mapie świata, a także o to, by pokój na dobre zamieszkał także w nas i pośród nas.
Zapraszamy do tej prostej modlitwy wszystkich, którym sprawy pokoju są bliskie i którzy w ten sposób chcą okazać solidarność ludziom, którzy za pokojem wciąż tęsknią.
Po modlitwie zapraszamy na spotkanie z Sant'Egidio - wspólnotą świeckich, która od ponad 50 lat pomaga ubogim: bezdomnym, osobom starszym, upośledzonym, dzieciom ulicy, uchodźcom i imigrantom..., negocjuje pokój w strefach konfliktu, prowadzi dialog międzyreligijny, żyje i modli się w 73 krajach świata.  Zapraszamy!

Wspólnota Sant'Egidio Warszawa
ps. Zaproście Waszych znajomych :)

ks. Piotr

Zobacz

 

Słówko na dziś

j. grecki
ἐκεῖ tam (ekei)

j. hebrajski
rwOBGI potężny (gibbor)

 

Artykuły

» więcej artykułów

Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej

Zajęcia we wtorki:
Gdańskie Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne (aula)
ul. Armii Krajowej 46
81-365 Gdynia

Zajęcia w środy:
Wydział filologiczno-historyczny Uniwersytetu Gdańskiego (aula)
ul. Wita Stwosza 55
80-952 Gdańsk

Telefon

+48 507 923 209

E-mail

kontakt@szkolabiblijna.gda.pl

Numer konta:

SANTANDER
17 1090 1102 0000 0001 3465 7428

W tytule przelewu prosimy podać:
Imię i nazwisko z dopiskiem Szkoła Biblijna
Koszt: 120 zł / semestr

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
62 0.16320085525513