TWOJA SZKOŁA BIBLIJNA

Dla zainteresowanych Pismem Świętym

19 listopada 2023

Wierzący we współczesnym świecie

Nagrania video

18 listopada w naszej Szkole Biblijnej odbył się kolejny dzień otwarty. Gościliśmy ks. prof. Macieja Bałę, który wygłosił dwie konferencje nt. "Wierzący we współczesnym świecie". Trzecią częścią spotkania była rozmowa z księdzem Maciejem, którą przeprowadziła niezastąpiona Agata Kukawka. Zakończyliśmy Eucharystią, z której również udostępniamy nagraną homilię.
To była prawdziwa uczta apologetyczno-filozoficzna i.. wcale nietrudnym językiem wygłoszona! ;)

Sami posłuchajcie!

Pierwsza konferencja - Kontekst wiary - z jednej strony spotykamy ateizm i obojętność, a z drugiej niezaprzeczalną wartość chrześcijaństwa. Ks. Maciej zarysowuje schemat trzech fal ateizmu. Wyjaśnia jak cierpienie i śmierć pozwalają odkryć religijny wymiar człowieka. Zwraca uwagę na ateizm "duchowy" chcący być alternatywą dla chrześcijaństwa. Mówi o zjawisku "cośtazmu" we współczesnym świecie i przedstawia oczekiwania młodych ludzi względem Kościoła.

Druga konferencja - Współczesna, filozoficzna apologia wiary. Ks. Maciej tłumaczy w niej, co jest największym atutem chrześcijaństwa dostrzeganym nawet przez ateistów. Zwraca uwagę na fakt, że wiara nie jest pojęciem jedynie religijnym, ale jest rzeczywistością potrzebną nam do codziennego życia. Profesor wskazuje na dwa wyznaczniki, na których często wiara się opiera, a są to wiarygodność świadka i prawdopodobieństwo zdarzenia. Odnosi się także do tajemnicy zła i uczy argumentacji apologetycznej.

 

 Rozmowa:

 Homilia:

 

Zapraszamy na naszą nową "półkę z książkami" - APOLOGETYKA (-15% z kodem rabatowym: mistrzowie apologetyki)

 

Zobacz

 

Słówko na dziś

j. grecki
τέσσαρες cztery (tessares)

j. hebrajski
hx'P'v.mi rodzina (miszpaha)

 

Artykuły

» więcej artykułów

Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej

Zajęcia we wtorki:
Gdańskie Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne (aula)
ul. Armii Krajowej 46
81-365 Gdynia

Zajęcia w środy:
Aula Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie
ul. Biskupa Nowickiego 2
80-330 Gdańsk

Telefon

+48 507 923 209

E-mail

szkolabiblijnagda@gmail.com

Numer konta:

BNP PARIBAS
37 1600 1462 1898 9624 3000 0004

W tytule przelewu prosimy podać:
Darowizna na cele statutowe - Szkoła Biblijna
Koszt: 120 zł / semestr

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
62 0.044646978378296